Home

František Michálek
16. 12. 1945 - 3. 3. 2019
Nikdy na Vás nezapomeneme, budete nám chybět.


Je mi to líto. Byl to také můj přítel. Když jsme se potkali - úsměv a stisk ruky.

Peter Dalling SWE


Hrál jsem proti němu 9x. Byl krajně vynalézavý, takže jsem měl při zahájení vždy nového soupeře. Vždy fér a s výstižnými analýzami. Velmi sympatický člověk. Patřil k šachové dovolené. Budu ho postrádat, jsem hluboce zasažen.

Thomas Hentzgen GER


Jeden z těch pro mne nejpříjemnějších kolegů.

Milan Paulovič CZE


Jsme otřeseni náhlým úmrtím Františka Michálka. Naše myšlenky Vás doprovázeji tímto těžkým obdobím ztráty.

Marian & Nico Schoenmakers NED


Byl to skutečně milý člověk! Jsem otřesen. Vždycky jsem se těšil z toho, když jsme se potkali. A každá partie byla příjemná - bylo jedno, jak dopadla!

Markus Spindler GER

 

 

Zakladatel Mezinárodní šachové dovolené:
Jaroslav Pelikán /1927-1997/ patřil k neúnavným šachovým organizátorům a věnoval se hlavně mládeži. Pochází z Chomutova, téměř celý život však strávil v Českém Brodě, kde působil na gymnáziu jako středoškolský profesor a ředitel. Byl spoluzakladatelem Velkých cen, tak populárních v sedmdesátých a osmdesátých letech. K jeho nejznámějším odchovancům patří Lubomír Neckář, mezinárodní mistr, který se stal přeborníkem dorostu, armády i přeborníkem republiky mužů, a Miloš Vrabec, který se věnoval spíše funkcionářské práci a byl jak českým, tak federálním generálním sekretářem. Pod vedením profesora Pelikána vyhrálo od roku 1964 družstvo Českého Brodu několikrát po sobě populární Zaječice. Jeho práce přinesla ovoce i v nejvyšší šachové lize družstev, kde městečko s 5000 obyvateli hrálo důstojnou roli. Vůbec nejlepší šachový tah posledního období bylo zorganizování mezinárodních turnajů, tzv. Mezinárodní šachová dovolená, které se hrály všechny kruhovým způsobem. Kromě velmistrovských turnajů, kde se hraje o velké peníze, je to skutečná světová rarita.

 

 

Mezinárodní šachová dovolená

20.07. - 27.07.2019      27.07. - 03.08.2019
Praha Praha

Vstupní stránka

TOPlist